مقالات مختلف مقالات مختلف .

مقالات مختلف

حسين پناهي


زنده ياد حسين پناهي - panahihosein

براي كساني كه دندان درد دارند حافظ نخوانيد

آن ها به راحتي خواهند گفت خفه!

او چه مي داند من چه مي كشم

و او يعني حافظ

او با تاج زرينش زير دوش مي رفت

پس تكليف اين همه نكبت چه خواهد شد؟

شعر حافظ را در مجهزترين ماشين لباسشويي شست و شو داده اند

به بي شعوري تحقيرمان نكنيد!

در

زنده ياد حسين پناهي

سلام

خداحافظ!

چيز تازه اي اگر يافتيد،

بر اين دو اضافه كنيد

تا بل باز شود اين در گم شده بر ديوار

وصيّت نامه منتسب به مرحوم حسين پناهي

وصيّت نامه منتسب به مرحوم حسين پناهي

حالا از هر بنده خدايي هست خوبه گير نديد!

قبر مرا نيم متر كمتر عميق كنيد تا پنجاه سانت به خدا نزديكتر باشم.

بعد از مرگم، انگشت‌هاي مرا به رايگان در اختيار اداره انگشت‌نگاري قرار دهيد.

به پزشك قانوني بگوييد روح مرا كالبدشكافي كند، من به آن مشكوكم!

ورثه حق دارند با طلبكاران من كتك ‌كاري كنند.

عبور هرگونه كابل برق، تلفن، لوله آب يا گاز از داخل گور اينجانب كيدا ممنوع است.

بر قبر من پنجره بگذاريد تا هنگام دلتنگي، گورستان را تماشا كنم.

كارت شناسايي مرا لاي كفنم بگذاريد، شايد آنجا هم نياز باشد

مواظب باشيد به تابوت من آگهي تبليغاتي نچسبانند.

روي تابوت و كفن من بنويسيد: اين عاقبت كسي است كه زگهواره تا گور دانش بجست.

دوست ندارم مردم قبرم را لگدمال كنند. در چمنزار خاكم كنيد!

كساني كه زير تابوت مرا مي‌گيرند، بايد هم قد باشند.

شماره تلفن گورستان و شماره قبر مرا به طلبكاران ندهيد.

گواهينامه رانندگيم را به يك آدم مستحق بدهيد، ثواب دارد.

در مجلس ختم من گاز اشك‌آور پخش كنيد تا همه به گريه بيفتند.

از اينكه نمي‌توانم در مجلس ختم خودم حضوريابم قبلا پوزش مي طلبم!

به مادرم گفتم مرا با چيزي عوض كن

زنده ياد حسين پناهي

به مادرم گفتم مرا با چيزي عوض كن

چيزي ارزشمند!

چيزي گران!

سوزني شكسته تا بتواني با آن خار پايت را درآوري . .

پ . ن : شش هزار شاعر ، شش بيت شعر نميشه در مقام زن و مادر پيدا كرد!

شب و روز در چشمان من است

زنده ياد حسين پناهي

شب در چشمان من است

به سياهي چشمهايم نگاه كن

روز در چشمان من است

به سفيدي چشمهايم نگاه كن

شب و روز در چشمان من است

چشم اگر فرو بندم

جهاني در ظلمات فرو خواهد رفت

بي شك جهان را به عشق كسي آفريده اند

زنده ياد حسين پناهي

بي شك جهان را به عشق كسي آفريده اند

چون من كه آفريده ام از عشق جهاني براي تو

شعر زيباي بپر گلي اين ور جوب از panahi

زنده ياد حسين پناهي

به گربه هه سنگ ميزني گنا داره!

چشمات ُوا كني اونم خدا داره !

ما همه مون بادوم يك درختيم !

كفتراي اسير تو تور بختيم !

خونه ميخواي ستون ميشيم!

خاكُ گچُ بتون ميشيم !

مرده داري؛ اين جون مون !

لاغر داري؛ اين خون مون !

روياهامون ُ ازمون نگيرين !

نگين بميرن،همه مون ميميريم!

هي كي نتونه بپره ديونه س ؟

پول نباشه قد كشيدن فسونه س؟

بپر گلي اين ور جوب !

آقا يحي منتظره !

خواستي بياي – جون حنا-

سيگار زر يادت نره!

گفتي ببند چشماتو وقت رفتنه!

زنده ياد حسين پناهي

ديوونه كيه؟

عاقل كيه؟

جوونور كامل كيه؟

كفر نميگم سوال دام

يك تريلي محال دارم

زنده ياد حسين پناهي

شام كه نيس

خب زحمت خوردنشم ندارم

در عوض

چشم من و پوتيناي مچاله و پيريه كه

رفيق پرسه هاي بابام بودن

بعدشم واسه اينكه قلبم نتركه

چشمارو ميبندم و كله رو ول ميكنم رو بالشي كه پر از گريه هاي ننمه

منبع : http://panahihosein.parsiblog.com/


برچسب: حسين پناهي، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۳:۳۲ توسط:reza موضوع:

ّروش هاي سرگرمي چگونه است؟


ّروش هاي سرگرمي چگونه است؟

براي اينكه روزهاي بلند تابستان را براي بچه‌ها به روزهاي به ياد ماندني تبديل كنيم؛ لازم است كمي خلاقيت به خرج دهيم و اين زمان را با سرگرمي‌هاي شاد پر كنيم.

سرگرم شو عزيز!

" مامان، حوصله‏ام سر رفته! " اين، جمله‏اي است كه بچه‏ها در روزهاي گرم و بلند تابستان بارها و بارها به زبان مي‏آورند. واقعيت اين است كه بچه‏ها تعطيلات تابستاني و ماندن در خانه را دوست دارند اما گاهي وقت‏ها همين در خانه ماندن براي آنها كسل كننده مي‌شود.براي اينكه روزهاي بلند تابستان را براي بچه‌ها به روزهاي به ياد ماندني تبديل كنيم؛ لازم است كمي خلاقيت به خرج دهيم و با برنامه‌‌ريزي و انجام كارهاي ساده، اين زمان را با sagarmi پر كنيم.

24 نمونه از اين فعاليت‏ها را با هم مرور مي‏كنيم.

1. از سرگرمي‌هاي ساده خانگي مثل sagarmi.com استفاده كنيد. مثلا با همكاري تمام افراد خانواده و مشاركت بچه‌ها آشپزي كنيد. كيك و كلوچه، پيتزاي سبزيجات يا آش بپزيد و همه دور هم نوش‌جان كنيد. بهتر است هنگام تهيه غذا و مواد اوليه در آشپزخانه به بچه‌ها سخت‌ نگيريد و تميز كردن آشپزخانه را بگذاريد براي بعد.

2. در خانه كارهاي هنري انجام دهيد. بچه‌ها دوست دارند كارهاي هنري انجام دهند. كاغذ و وسايل نقاشي در اختيار آنها قرار دهيد و از‌ آنها بخواهيد، داستاني درباره يك روز تابستاني بنويسند و آن را نقاشي كنند. مي‌توانيد براي جذابيت بيشتر، نقاشي گروهي بكشيد و روي يك مقواي بزرگ با كمك هم يك نقاشي بكشيد.

3. ساخت كاردستي براي بچه‌ها جذابيت دارد و در كنار آن مي‌توانند چيزهاي زيادي ياد بگيرند. مي‌توانيد يك شخصيت پسر يا دختر روي مقوا بكشيد و دور آن را با قيچي ببريد. سپس با كاغذهاي رنگي لباس، كفش، كلاه آفتاب‌گير و عينك آفتابي برايش درست كنيد و البته راه‌هاي مراقبت از پوست در برابر آفتاب را هم به فرزندتان بياموزيد.

4. نمايش عروسكي بازي كنيد. شخصيت‌هاي داستان مي‌توانند عروسك‌هاي فرزندتان يا نقاشي‌هايي كه كشيده‌ايد و دور آن را بريده‌ايد، باشند. اگر نمايش عروسكي را كمي شاد و خنده‌دار اجرا كنيد، نكات آموزشي داستان بيشتر در ذهن بچه‌ها مي‌ماند.

5. چند كتاب رنگ كردني براي بچه‌ها بخريد و به آنها هديه بدهيد. شعرهايي كه درباره روزهاي تابستاني است، بخوانيد. آنها را به بچه‌ها هم ياد بدهيد تا با شما همراهي كنند.

6. ساعاتي را هم به ورزش و تحرك اختصاص دهيد. مبل‌ها را كنار بكشيد و يك آهنگ ورزشي بگذاريد. لباس‌ مناسب ورزش بپوشيد و با هم كمي نرمش كنيد.

7. لباس‌هاي قشنگ بپوشيد و عكس يادگاري بگيريد.

8. بازي‌هاي سرگرم كننده و دسته جمعي انجام دهيد. مثلا همه با هم پازل درست كنيد و يا از يكي از بچه‌ها بخواهيد درباره يك شي در اتاق بدون اينكه نام آن را ببرد، توضيح بدهد. بعد از بقيه بچه‌ها بخواهيد حدس‌هاي خودشان را در اين باره روي كاغذ بنويسند و هر كس درست حدس زد، به او فرصت دهيد دفعه بعد او درباره يك شي توضيح بدهد. مي‌توانيد بيست سوالي بازي كنيد و توضيحات را در قالب سوال از هم بپرسيد.

9. بچه‌ها را يك جا جمع كنيد و براي‌شان قصه بگوييد. مي‌توانيد قصه‌اي جديد يا قصه‌‌هاي مورد علاقه آنها را تعريف كنيد.

10. بازي با سايه‌ها براي بچه‌ها لذت‌بخش است. چراغ‌هاي اضافه را خاموش كنيد و روي ديوار با سايه اشكال مختلف بسازيد. از بچه‌ها هم بخواهيد در اين كار شركت كنند.

11. مي‌توانيد چند فيلم كارتوني يا فيلم مناسب سن فرزندتان تهيه كنيد و در روزهايي كه مجبوريد چند ساعت در خانه بمانيد، از فرزندتان بخواهيد يكي از آنها را انتخاب و تماشا كند.

12. بچه‌ها را تشويق كنيد اتاق‌شان را مرتب كنند. معمولا بچه‌ها علاقه‌اي ندارند كه اتاق‌شان را تميز كنند، اما شما مي‌توانيد اين كار را براي‌شان جذاب كنيد. مثلا زمان بگيريد كه چه‌قدر طول مي‌كشد تا اتاق‌شان را مرتب كنند و بعد اگر اتاق‌شان مرتب شد، براي آنها جايزه‌اي در نظر بگيريد و تشويق‌شان كنيد.

13. با كمك بچه‌ها خودتان خمير بازي درست كنيد. مي‌توانيد يك فنجان آرد، يك سوم فنجان آب و يك دوم فنجان نمك را با هم مخلوط كنيد و خوب هم بزنيد. در صورت لزوم آب يا آرد به ميزان كم اضافه كنيد تا غلظت آن طوري شود كه به راحتي بتوان با آن اشكال مختلف ساخت و در ضمن به دست نچسبد. با استفاده از اين خمير، بچه‌ها مي‌توانند به راحتي بازي كنند و شكل‌هاي مورد علاقه‌شان را بسازند و بعد از خشك‌ شدن، آنها را رنگ كنند.

14. بچه‌ها نقاشي با انگشت را دوست دارند. مي‌توانيد خميرهاي رنگي درست كنيد تا با آن نقاشي برجسته آماده كنند. براي تهيه اين خمير؛ نصف فنجان نشاسته را در يك فنجان آب سرد حل كنيد. بعد سه فنجان آب جوش به آن اضافه كنيد و روي حرارت قرار دهيد تا دو مرتبه به جوش بيايد. خوب آن را به هم بزنيد و وقتي شفاف و كمي غليظ شد، آن را از روي حرارت برداريد و پودرهاي رنگي به آن اضافه كنيد. وقتي اين خمير خنك شد، بچه‌ها مي‌توانند با آن نقاشي كنند.

15. چسب، قيچي و روزنامه باطله در اختيار بچه‌ها بگذاريد تا با بريدن عكس‌ها و حروف آن، تصاوير و جملات جديد درست كنند. مي‌توانيد با روزنامه‌هاي باطله براي بچه‌ها كلاه، قايق يا موشك درست كنيد.

16. از بچه‌ها بخواهيد تمام عروسك‌هاي ريز و اسباب‌بازي‌هاي كوچك خودشان را يك جا جمع كنند و بعد با همه آنها يك شهر كوچك بسازند.

17. چند ليوان آب را كنار هم بچينيد. بعد در هر كدام مقدار متفاوتي آب بريزيد. حالا اگر با قاشق به هر ليوان ضربه بزنيد، صداي خاصي مي‌دهد. مي‌توانيد با هم آهنگ بزنيد و شعر بخوانيد.

18. آلبوم‌هاي عكس را بياوريد و با هم عكس‌ها را ببينيد و درباره خاطرات آن با هم صحبت كنيد تا سرگرمي ايحاد كنيد.

19. خاطرات قديم خانوادگي را براي بچه‌ها تعريف كنيد و به آنها بگوييد وقتي بچه‌ بوديد، در تعطيلات تابستاني چه كارهايي انجام مي‌داديد و چه‌طور خودتان را سرگرم مي‌كرديد.

20. از بچه‌ها بخواهيد يك شغل انتخاب كنند. مثلا پزشك، پرستار، معلم يا آتش‌نشان شوند و شما هم نقش بيمار يا شاگرد آنها را بازي كنيد.

21. بچه‌ها بازي با حباب را خيلي دوست دارند. مي‌توانيد در يك ظرف كوچك كمي آب صابون درست كنيد و با يك ني حباب بازي كنيد.

22. بدليجات و لوازمي را كه قديمي شده، جايي نگه‌ داريد و از بچه‌ها بخواهيد با تركيب آنها وسايل تزييني جديد درست كنند. اين كار به خوبي بچه‌ها را سرگرم مي‌كند.

23. در اين روزها حتي مي‌توانيد مهارت‌هاي لازم را به بچه‌ها بياموزيد. كمي خياطي به آنها ياد بدهيد. مثلا به آنها ياد بدهيد، اگر دكمه لباس‌شان كنده يا جوراب‌شان پاره مي‌شود، چه‌طور آن را بدوزند.

24. مي‌توانيد شمارش پول را به بچه‌ها ياد بدهيد. پول‌هاي خرد و درشت را شمرده، با هم مقايسه كنيد. از آنها بخواهيد به يكي از افراد خانواده، دوستان يا معلم‌شان نامه دوستانه بنويسند. به آنها ياد بدهيد كه چه‌طور يك نامه دوستانه بنويسند. مي‌توانيد كمي آشپزي به آنها ياد بدهيد و يا كلماتي از يك زبان ديگر به آنها بياموزيد.

منبع : http://sagarmi.parsiblog.com/


برچسب: ّروش هاي سرگرمي چگونه است؟، sargarmi،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۰:۵۷ توسط:reza موضوع:

روش طراحي سايت


براي طراحي سايت از كجا شروع كنيم؟

براي طراحي سايت از كجا شروع كنيم؟

مهم‌ترين عامل در تبديل شدن به يك طراح سايت حرفه‌اي، فراگيري مفاهيم اوليه و سپس كسب تجربه در webdeignerr است. بهترين مرجع  در زمينه يادگيري طراحي وب، مي‌تواند آموزش‌هاي پروژه محور در زمينه طراحي وب سايت باشد. با انجام پروژه‌هاي مختلف حين آموزش، مي‌توانيد تجربه‌ اوليه در زمينه توسعه و آنلاين كردن يك سايت را به‌دست آوريد. در ادامه به‌صورت مرحله به مرحله توضيح مي‌دهيم كه براي تبديل شدن به يك طراح سايت حرفه‌اي چه مراحلي را بايد طي كنيد.

گام اول: فراگيري زبان HTML

HTML مخفف عبارت Hyper Text Markup Language است، كه در فارسي به آن «زبان نشانه‌گذاري ابرمتن» مي‌گويند. از زبان HTML براي ايجاد بدنه اصلي و ساختار كلي صفحات وب استفاده مي‌شود. اين زبان با تگ‌ (دسته‌بندي‌ و برچسب‌گذاري‌در ارائه مطالب سايت) كار مي‌كند و اين تگ‌ها هستند كه مشخص مي‌كنند در صفحه وب از چه عناصري استفاده شده است.

گام دوم: فراگيري زبان CSS

دومين قدم براي كسي كه قصد دارد به طراحي وب‌سايت بپردازد، استفاده از زبان (CSS   Cascading Style Sheets). اين زبان به‌منظور زيباسازي و فرم‌دهي به صفحات وب، كاربرد دارد. به كمك CSS مي‌توانيد خصوصياتي همچون رنگ‌، فونت‌، ابعاد، سايز، نحوه چيدمان عناصر و… را در صفحه وب تعيين كنيد.

گام سوم: فراگيري زبان جاوا اسكريپت

با تسلط به زبان‌هاي HTML و CSS، قادر به طراحي صفحات وب ايستا (Static) خواهيد بود. اما امروزه كاربران بيشتر از سايت‌هاي تعاملي و پويا استقبال مي‌كنند. جاوا اسكريپت، از محبوب‌ترين زبان‌هاي برنامه‌نويسي براي پويا كردن سايت به‌شمار مي‌رود كه از شيوه‌هاي مختلف برنامه نويسي پشتيباني مي‌كند. از اين زبان مي‌توان براي برنامه نويسي سمت سرور (Server Side)، اپليكيشن‌هاي موبايل، بازي و اپليكيشن‌هاي دسكتاپ استفاده كرد.

گام چهارم: فراگيري يك زبان برنامه‌نويسي سمت سرور مثل PHP

برنامه نويسان وب به دو دسته تقسيم مي‌شوند:

  • برنامه‌نويسان سمت كاربر(Client-side): به طراحي ظاهر سايت مي‌پردازند
  • برنامه‌نويسان سمت سرور(Server-side): به پياده‌سازي منطق سايت مي‌پردازند

براي داشتن سايتي مفيد و سودمند مثل webdeign ، صرف داشتن طراحي زيبا كافي نيست، سايت‌ها علاوه‌بر فرم و زيبايي، نيازمند محتواي صحيح و كارآمد هم هستند. سايت‌ها بايد به‌نحوي طراحي شوند كه نيازهاي كاربران را به‌درستي اجرا كنند.

در پروژه‌هاي بزرگ تحت وب استفاده از يك زبان سمت سرور ضروري است. اهميت استفاده از يك زبان برنامه‌نويسي زماني به‌خوبي مشخص مي‌شود كه مي‌خواهيم ميان كاربر، پايگاه داده و سرور ارتباط برقرار كنيم. با فراگيري  php مي‌توانيد اسكريپت‌هايي براي دريافت اطلاعات از كاربران بنويسيد و بعد از پردازش اين اطلاعات، آن‌ها را به كاربر برگردانيد.

شرايط طراحي سايت

علاوه‌بر مواردي كه در بالا به آنها اشاره شده، شرايط طراحي وب سايت، نيز از موارد حائز اهميتي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد. راه‌اندازي يك سايت نيز درست همانند راه‌اندازي يك فروشگاه است و بايد براي آن مكان، نام مناسب، مدير و… در نظر گرفت. راه‌اندازي يك سايت موفق نياز به 4 بخش اصلي دارد كه شامل موارد زير است:

  • انتخاب نام دامنه مناسب
  • هاست (اجاره فضايي براي ورود، ذخيره اطلاعات و محتويات سايت)
  • طراحي قالب زيبا و كاربردي
  • سيستم مديريت و كنترل سايت

هزينه طراحي سايت

استارت شروع هر كاري به‌شكل درست و اصولي نيازمند صرف هزينه است. مواردي كه براي داشتن يك سايت حرفه‌اي مي‌تواند هزينه در بر داشته باشد، در ادامه بررسي خواهد شد. با توجه به مطالبي كه در ادامه خواهد آمد، مي‌توانيد هزينه‌هاي تقريبي وب ديزاين را تخمين بزنيد.

دامنه يا آدرس سايت

آدرس سايت webdeignerr.ir به‌صورت سالانه يا پنج ساله اجاره داده مي‌شود و تا زماني كه اجاره‌بها را پرداخت كنيد، متعلق به شما خواهد بود. درصورت خودداري از پرداخت اجاره‌بها، دامنه سايت آزاد شده و متقاضي ديگري مي‌تواند مالك آن شود.

هزينه هاست

به محيط مجازي اطلاق مي شود كه بر روي يك سرور براي يك سايت تدارك ديده شده است. هاست يك سرور به‌صورت 24 ساعته به شبكه جهاني اينترنت متصل است. هركس در هر لحظه از شبانه‌روز با وارد كردن آدرس سايت مي‌تواند به محتواي ارائه شده دسترسي پيدا كند. بنابراين يك هاست امن و قابل اعتماد اهميت زيادي دارد و هزينه آن نيز به‌صورت ماهيانه يا ساليانه محاسبه مي‌شود. با در نظر گرفتن عوامل مختلف يك هاست خوب مي‌تواند از ماهيانه 10 هزار تومان تا بيش از 100 هزار تومان هزينه داشته باشد.

منبع : http://webdeignerr.royablog.ir/


برچسب: روش طراحي سايت، طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۹:۱۳ توسط:reza موضوع:

رازهاي مشاوره كنكور


رازهاي مشاوره كنكور moshvereh

براي موفقيت در كنكور سراسري و به دست آوردن نتيجه دلخواه بايد از ۵ اصل مهم و اساسي پيروي كرد، اين ۵ اصل همانند يك زنجير به يكديگر متصل هستند و توجه نكردن به هر كدام مي‌تواند كل زنجيره را از هم جدا كند.

همه ساله افراد بسياري براي موفقيت در كنكور سراسري شانس خود را آزمايش مي‌كنند، اما واضح است كه همه‌ي آن‌ها نمي‌توانند به آن هدفي كه داشته‌اند دست پيدا كنند، و فقط افرادي مي‌توانند به هدف خود برسند كه از اصل‌هاي اساسي موفقيت در كنكور سراسري آگاه باشند و به آن‌ها عمل كنند.

راهنمايي و مشورت گرفتن از افراد غير متخصص و بدون صلاحيت، استفاده از شيوه‌هاي غلط و ناكارآمد مطالعه، استفاده از منابع غير استاندارد و برنامه ريزي‌هاي غير اصولي و غيرشخصي سازي شده از جمله مواردي هستند كه داوطلبان را به سوي مسير اشتباه و مسير سخت و بي ثمر هدايت مي‌كنند.

براي موفقيت در كنكور سراسري و به دست آوردن نتيجه دلخواه بايد از ۵ اصل مهم و اساسي پيروي كرد، اين ۵ اصل همانند يك زنجير به يكديگر متصل هستند و توجه نكردن به هر كدام مي‌تواند كل زنجيره را از هم جدا كند.

قبل از معرفي اصل‌هاي ۵ گانه موفقيت در كنكور سراسري بايد عرض كنم كه نتيجه گرفتن در كنكور سراسري نه به آن آساني است كه مؤسسات آموزشي و برخي از مشاورين و مدرسين مي گويند و نه آنقدر سخت كه كسي نتواند در آن نتيجه بگيرد، بايد اين را بدانيد كه موفقيت نيازمند تلاش زياد، درست و اصولي است نه صرفاً به معناي وقت زياد گذاشتن يا هزينه زيادي انجام دادن.

من اين اطمينان را به شما مي‌دهم كه اگر به صورت صحيح و كاربردي از اصول پنجگانه استفاده كنيد مي‌توانيد به موفقيت در مسيري كه درآن حركت مي‌كنيد دست يابيد.

اصل اول: منابع آموزشي moshaver هر شخص بايد مخصوص خود شخص باشد
منابع آموزشي هر شخص مانند كفش براي يك قهرمان دو ميداني است، براي موفقيت يك دونده در مسابقه ابزار مناسبي به اسم كفش مورد نياز است و اگر ما به جاي كفش به آن شخص دمپايي بدهيم با وصف اينكه آن فرد قهرمان داراي توانايي بسياري است اما نمي‌تواند با دمپايي به خط پايان برسد، حال اگر ابزار درست را به او بدهيم ولي آن ابزار مناسب او نباشد همانند كفش‌هاي يك سايز بزرگتر يا كوچكتر چطور؟ باز هم نمي‌تواند به وسيله آن‌ها موفق شود

پس صرفاً داشتن توانايي به تنهايي نمي‌تواند تضمين كننده موفقيت شما باشد، در مورد انتخاب منابع نيز به همين صورت است. اگر دانش آموز داراي توانايي بالايي باشد و نتواند در كنار آن از منابع مخصوص و مناسب خود استفاده كند نيز نخواهد توانست با آن منابع به هدفي كه خواهان آن است برسد. بهترين منابع براي هر شخص را خود شخص مي‌تواند انتخاب كند.

 اصل دوم: شيوه‌هاي صحيح مطالعه ويژه هر درس
به دليل متفاوت بودن شيوه مطالعه و عادات مطالعاتي دوران مدرسه و تفاوت آن با مطالعه براي كنكور، دانش آموزان با شيوه‌هاي قديمي خود نخواهند توانست به راحتي با مطالعه و يادگيري دروس به صورت كنكوري كنار بيايند، با توجه به اين مورد كه ۹۹ درصد دانش آموزان ما با شيوه‌هاي صحيح مطالعه آشنايي ندارند تسلط پيدا كردن بر اين اصل مي‌تواند مسير را براي آنان بسيار هموار كند، هر درس شيوه‌ي صحيح مطالعه خاص خود را دارد كه اگر از آن‌ها مطلع باشيد به راحتي مي‌توانيد در آن به نتيجه برسيد، پيشنهاد مي‌شود در اين مورد از افراد متخصص و با تجربه كمك بگيرند.

 اصل سوم: شيوه‌هاي صحيح تست زني
صرف داشتن منابع استاندارد و مسلط بودن شيوه‌هاي صحيح مطالعه نمي‌تواند براي موفقيت در كنكور كافي باشد، اشتباهي كه داوطلبان كنكور آن را انجام مي‌دهند تاكيد و توجه به مطالعه تشريحي آن هم براي امتحاني تستي همچون كنكور سراسري است، همانطور كه ما زماني كه براي موفقيت در امتحان رانندگي با ماشين تمرين خواهيم كرد نه با موتور سيكلت و دوچرخه و هواپيما پس انتظار مي‌رود براي موفقيت در كنكور هم از تست زدن و مسلط شدن و ماهر شدن در اين امر متمركز شويم، يكي از عوامل مؤثر در نتيجه گيري در كنكور، داشتن هنر تست زني در كنار مطالعه تشريحي است. بخش اعظم يادگيري دروس در كنكور با تست زني روي خواهد داد.

 اصل چهارم: داشتن برنامه‌ريزي شخصي سازي شده با استفاده از متدهاي روزدنيا
هر چند اصل‌هاي قبلي از موارد بسيار مهم براي نتيجه گرفتن در كنكور سراسري است، اما تكميل كننده و كاربردي كردن آن‌ها توسط اصول چهارم يعني برنامه ريزي صورت مي‌گيرد، داشتن يك برنامه ريزي كه در آن فقط زمان‌هاي مطالعاتي و اسم دروس مشخص شده است نه تنها براي شما كاركردي و سودي نخواهد داشت بلكه شما سر درگم تر و بي برنامه‌تر خواهد كرد، ويژگي‌هاي يك برنامه ريزي فوق العاده و كاربردي عبارت است از: نداشتن محدوديت زماني براي مطالعه دروس، مشخص بودن حجم مورد نظر براي مطالعه، شخصي سازي شده براي هر دانش آموز، رعايت ايستگاه‌هاي مرور، مشخص بودن بازه زمان تست زني، انعطاف پذير بودن و قابل اجرا بودن و ....
در مورد مشاورين moshvereh.ir ، مدرسين و داوطلبان عزيزي كه فكر مي‌كنند فقط داشتن تايم مطالعه بالا تضمين كننده موفقيت در كنكور است بايد عرض كنم: هر گاه سازمان سنجش اعلام كرد كه رتبه هر دانش آموز بر اساس ميانگين زمان مطالعاتي آن شخص اعلام خواهد شد بايد صرفاً روي زمان متمركز شويم، اين در صورتي است كه سازمان سنجش هيچ توجهي به تايم مطالعاتي، شرايط مطالعاتي و ... داوطلبين ندارد و صرفاً به درصدها و رتبه شخص براي انتخاب رشته و ورود به دانشگاه‌ها بسنده خواهد كرد.

 اصل پنجم: تلاش تلاش تلاش و تلاش و پيوسته پيش رفتن
حتي زماني كه تمام اصول بالا رعايت شوند ولي تلاشي در جهت رسيدن هدف صورت نگيرد قطعاً نبايد منتظر موفقيت بود، روياي رسيدن به رشته‌ها و دانشگاهاي تاپ را همه داوطلبان كنكور در دارند، اما داشتن رؤيا دليلي براي رسيدن به آن نخواهد بود.

توجه به مطالب بيان شده، و رعايت اين ۵ اصل در كنكور كليدي‌ترين و مهمترين ملاك‌ها براي رتبه برتر شدن شما خواهد بود.

به ياد داشته باشين در اين مدتي كه در جهت رسيدن به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود تلاش مي‌كنيد: خوابتان را تنظيم كنيد، تغذيه مناسبي داشته باشيد، خودتان را با كسي مقايسه نكنيد ولي رقابت بكنيد، هدف خود را مشخص كنيد و بي هدف تلاش نكنيد.

 


برچسب: رازهاي مشاوره كنكور، رازهاي مشاوره، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۵:۳۰ توسط:reza موضوع: