ايران ايران

مقالات مختلف

اقامت گرجستان كجا بگيريم؟


 

كشور گرجستان كشوري است در منطقهٔ قفقاز اوراسيا. اين كشور كه در سرحد آسياي غربي و اروپاي شرقي قرار دارد، از غرب با درياي سياه، از شمال با روسيه، از جنوب با تركيه و ارمنستان، و از جنوب شرق با جمهوري آذربايجان هم‌مرز است. پايتخت و بزرگترين شهر آن تفليس است.

مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ كيلومتر مربع (۲۶٬۹۱۱ مايل مربع) و جمعيت آن در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳٫۷۲ ميليون نفر بوده‌است. گرجستان يك جمهوري متمركز، نيمه‌رياستي است و حكومت آن از طريق دموكراسي نيابتي انتخاب مي‌شود.

مردم بومي گرجستان، مردم گرجي مسيحي ارتدكس و پيرو كليساي ارتدكس گرجي هستند. گرجي‌ها به زبان گرجي سخن مي‌گويند كه زبان رسمي كشور گرجستان است و با الفباي گرجي نوشته مي‌شود كه يكي از چهارده الفباي موجود در جهان مي‌باشد.

گرجستان بين ۴۱ درجه و ۷ دقيقه تا ۴۳ درجه و ۳۵ دقيقه عرض شمالي، و ۴۰ درجه و ۴ دقيقه تا ۴۶ درجه و ۴۲ دقيقه طول شرقي واقع شده‌است.اين كشور به صورت طولي در امتداد مدارات كشيده شده و طول آن حدود ۳۷۰ كيلومتر، حداكثر عرض آن ۲۰۰ كيلومتر و طول قطر بزرگ آن ۶۱۳ كيلومتر است. مساحت گرجستان ۶۹٬۹۰۰ كيلومتر مربع و اندكي بزرگتر از سري‌لانكا و كوچكتر از سيرالئون است.

عكس گرجستان

 

اين كشور بزرگتر از كشورهاي اروپاي مركزي و آسيا شرقي مانند هلند و بلژيك و نروژ و اتريش و دانمارك و كره جنوبي و ارمنستان و كرواسي و اسلوني و استوني و لتوني و ليتواني مي‌باشد. طول مرزهاي گرجستان جمعاً ۱۹۶۹٫۸ كيلومتر است. اين كشور از شمال با فدراسيون روسيه هم‌مرز مي‌باشد، سراسر اين خطوط مرزي، منطبق بر آب فشان رشته كوه‌هاي قفقاز كبير است و ۸۰۷٫۶ كيلومتر مرز مشترك را در بر مي‌گيرد. اين مرز از نظر استراتژي نظامي اهميت بسياري دارد.

گرجستان يكي از كشورهايي است كه در هر دو قارهٔ اروپا و آسيا قرار داشته و يكي از اهداف مقامات سياسي تفليس پايتخت گرجستان، عضويت در اتحاديه اروپا و ناتو است؛ كه گرجستان در حال حاضر عضو ناظر در اتحاديه اروپا و ناتو مي‌باشد[/su_note]

نقشه گرجستان

گرجستان در شرق با جمهوري آذربايجان هم‌مرز است كه طول آن ۳۷۴٫۴ كيلومتر مي‌باشد. دو راه عمدهٔ ارتباطي گرجستان با شرق، درياي خزر و ايران از اين نقطه مي‌گذرد (جاده زميني و راه‌آهن) علاوه بر آن، لولهٔ انتقال نفت باكو-سوپسا نيز از اين مرز مي‌گذرد.

در جنوب، گرجستان به ترتيب از شرق به غرب با جمهوري آذربايجان، ارمنستان و تركيه هم‌مرز است. طول خط مرزي بين گرجستان و ارمنستان ۲۱۶٫۷ كيلومتر و با تركيه ۲۵۶٫۱ كيلومتر است. در غرب، مرز گرجستان به درياي سياه مي‌رسد كه طول مرز ساحلي آن ۳۱۵ كيلومتر است.

آب و هوا

آب و هواي كشور گرجستان

آب و هوا سرزمين گرجستان از ديد اقليمي منحصر به فرد است، يعني هر چهار فصل سال ديده مي‌شود به‌طوري‌كه در يك زمان در كناره‌هاي درياي سياه هواي تابستاني در ميان نخل‌هاي حكم فرماست؛ در تپه ماهورهاي پايكوهي، رويش علف‌هاي تازه و گل‌هاي بهاري، همچنين در كوهستان، مه غليظ همچون ابري كه با ريزش برف و باران همراه‌است وجود دارد.اما كوه‌هاي قفقاز بزرگ همچون قازبگي و ديگر كوه‌ها، از برف ضخيم پوشيده شده‌اند.

در مجموع آب و هواي گرجستان تابعي است از موقعيت جغرافيايي اين سرزمين، توده‌هاي هواي اشباع شده از بخارات آب درياي سياه از سمت غرب وارد دالان قفقاز و در گرجستان غربي باعث بارندگي متناوب مي‌شود و با از دست دادن نسبتي رطوبت از رشته كوه‌هاي سورامي، مسختي و ارسياني وارد گرجستان شرقي مي‌شود.شايد به همين دليل است كه گرجستان شرقي بارندگي كمتري را دريافت مي‌كند و آب و هواي آن خشك‌تر است.

مهاجرت

مهاجرت به گرجستان

 

چرا مهاجرت به گرجستان؟

افراد بسياري زيادي سالانه با داشتن يكي از اهداف فوق، مهاجرت خود را به اين كشور شكل مي دهند و بسياري از آن ها در مورد مزايا و معايب مهاجرت به گرجستان هيچ گونه اطلاعي دارند و بعد از زندگي كردن و گذشت زمان پي به مزايا و معايب مهاجرت به گرجستان مي برند.

بسياري از آمار مهاجرت به اين كشور به دليل نبود شرايط بهتر و شايد بايد بگوييم به اجبار صورت گرفته است.

به طور مثال خانواده اي كه تا سال پيش در حال پس انداز براي مهاجرت به كشوري اروپايي مانند آلمان بود، با افزايش ناگهاني قيمت دلار با كاهش شديد ارزش دارايي روبرو شد. تا قبل از اين با پول پس انداز شده ميتوانستند ملكي در كشور آلمان بخرند و مابقي آن را صرف راه اندازي يك كسب و كار كنند اما در حال حاضر با اين پول اندك، بهترين تصميم ممكن، مهاجرت به گرجستان است.

مزاياي مهاجرت به گرجستان

مزاياي مهاجرت به گرجستان

امنيت اقتصادي و اجتماعي بسيار بالا :كشور گرجستان علاوه بر انتخاب شدن گرجستان به عنوان سومين كشور امن دنيا در سه سال گذشته پليس هاي اين كشور نيز دومين پليس هاي پاك استقبال بي نظير مسئولان كشور گرجستان از افرادي كه مي خواهند در اين كشور سرمايه گذاري كنند.همچنين يكي از دلايل اصلي تقاضاي بالاي سفر به گرجستان داشتن آب و هواي مناسب و طبيعتي بكر و دست نخورده است كه هر گردشگري را به خود جذب ميكند.

 از ديگر مزاياي مهاجرت به گرجستان:

1.هزينه زندگي در كشور گرجستان پايين مي باشد

2.نزديك بودن كشور گرجستان به كشور ايران

3.فرصت بازديد از جاذبه هاي بي نظير و ديدني اين كشور

4.فرصت آشنايي با زبان گرجي و فرهنگ مردم كشور گرجستان

5.بالا بودن سطح درآمد و رفاه زندگي در اين كشور

6.داشتن مردمان بسيار خون گرم و مهربان

7.غذاهاي بسيار خوشمزه و بي نظير اين كشور

8.امكان تحصيل در تمام دوره هاي دانشگاهي

9.بالا بودن سطح بهداشت و سلامت در اين كشور

10.فرصت سفر و گردشگري به كشورهاي اروپايي و بازديد از اين كشورها

11.فرصت آشنايي با افراد ديگري كه از كشورهاي ديگر به گرجستان مهاجرت كرده اند.

12.بهره مند شدن از زندگي بسيار بي نظير و هيجان انگيز در گرجستان

13.پيدا كردن فرصت هاي مختلف براي به دست آوردن سرمايه و سود بيشتر

اقامت گرجستان

اقامت گرجستان

هزينه هاي پايين زندگي، شرايط اقتصادي مناسب، آزادي، امنيت و… از جمله دلايلي بوده كه در چند سال اخير باعث افزايش متقاضيان اقامت گرجستان در ايران شده است. علاوه بر نكات گفته شده، به تازگي زمزمه هايي از پيوستن كشور گرجستان به اتحاديه اروپا شنيده ميشود كه اين موضوع باعث ايجاد همهمه اي عجيب در متقاضيان شده

دليل اين تعجيل نيز اين است كه در صورت پيوستن اين كشور به اتحاديه اروپا، افراد داراي اقامت از امتيازات ويژه اي برخوردار ميشوند و همينطور روند دريافت اين اقامت براي ديگر افراد سخت و پيچيده تر خواهد شد. در اين مقاله قصد داريم تا به صورت جامع اما مختصر چگونگي دريافت اقامت به طرق مختلف را به شما آموزش دهيم. اما قبل از آن بايد كمي بيشتر در مورد خود واژه اقامت بدانيد.

راه هاي اخذ اقامت گرجستان عبارتند از :

اخذ اقامت گرجستان از طريق ثبت شركت 

براي اخذ اقامت گرجستان در اين روش فرد متقاضي با مراجعه به ساختمان اداري و تنظيم اساسنامه به دو زبان انگليسي و گرجي و اعلام آدرس دائمي و البته معتبر اقدام به ثبت شركت نموده .پس از ثبت شركت بايد حساب بانكي شركتي افتتاح نموده و بصورت رسمي و قانوني، شروع به فعاليت كند.

همچنين با مراجعه به اداره ماليات كد مالياتي و حسابداري شركت را دريافت و حسابدار رسمي استخدام نماييد و اهم ثبت شركت پرداخت به موقع ماليات ماهانه كارمندان و خدمات ميباشد .طبق قانون گرجستان شركت از تاريخ ثبت به ميزان ۱۰۰٫۰۰۰ لاري معاف از ماليات بر ارزش افزوده ميباشد و هر زمان كه سقف تراكنش مالي شما از اين مبلغ عبور كرد مكلف به پرداخت ماليات بر ارزش افزوده بصورت ماهانه ميباشيد .

متاسفانه در حال حاضر دولت گرجستان براي شركت هايي با شهروندي ايراني بدون كارت اقامت به دليل تحريم ها حساب بانكي باز نميكند كه اين امر باعث اختلال در فعاليت شركت شدهزيرا كليه خدمات در گرجستان از طريق حساب بانكي شركتي انجام ميشود .بنابراين براي شهروندان ايراني اخذ اقامت از طريق ثبت شركت امكان پذير نمي باشد .

اخذ اقامت گرجستان از طريق كار 

در اين روش فرد متقاضي ميبايست در يكي از شركتهاي گرجي به صورت رسمي استخدام شود و ماهانه از طريق آن شركت ماليات حقوق پرداخت شود .پس از گذشت ۲ الي ۳ ماه ميتوان به ساختمان اداري مراجعه و با مدارك كامل كه از شركت مزبور آماده نموده براي اقامت اقدام نمايد .لازم به توضيح است كه با تغيير قوانين گرجستان از سال ۲۰۱۹ به ازاي هر كارمند خارجي (ايراني) شركت بايد گردش مالي به مبلغ ۵۰٫۰۰۰ لاري داشته باشد

توجه به ماليات بالاي كشور گرجستان كه ۱۸% ارزش افزوده و ۲۵% ماليات بر درآمد مي باشدكمتر شركتي پيدا ميشود كه براي شما تعهد اين مبلغ را نمايد يا نهايتا هزينه بالايي از شما ماهانه دريافت ميكند كه شما بتوايند اقامت كارمندي اخذ كنيد و از همه مهمتر هر ايراني مدت زمان ۴۵ روز مجاز به ماندن در گرجستان هستو با توجه به اينكه پس از گذشت ۲ الي ۳ ماه بايد جهت اقامت اقدام كنيد ، شما بايد يكبار از كشور خارج شده و مجدد وارد نماييد و طبق قانون شما ۱ بار در سال مجاز به خروج و ورود مرزي مي باشيد

اخذ اقامت گرجستان از طريق تحصيل

اين روش براي متقاضياني هست كه قصد تحصيل در گرجستان را داشته باشد . روش كار به اينصورت هست كه ابتدا بايد بر اساس رشته تحصيلي خود با دانشگاهها وارد مذاكره و مشخص شود كدام دانشگاه رشته مزبور و ظرفيت پذيرش را دارد . سپس ثبت نام كرده و اقدام به درخواست اقامت تحصيلي ميكند .

همانطور كه از اسم آن مشخص است اقامت تحصيلي فقط به شرط تحصيل داده ميشودو يكساله صادر و تمديد شده و پس از پايان زمان تحصيل اقامت شما به شرط اينكه تصميم به ماندن در گرجستان را داشته باشيدبايد يكي از روشهاي ذكر شده فوق ( كارمندي ، ثبت شركت ، ازدواج و خريد منزل ، سرمايه گذاري ) را انتخاب و انجام دهيد در ضمن بايد ذكر شود كه مدت اقامت تحصيلي جز سابقه اقامتي شما در گرجستان محسوب نميشودو اين سابقه پس اخذ يكي از روشهاي ذكر شده از صفر براي شما ثبت ميگردد .زيرا سابقه اقامت براي افرادي ميباشد كه در گرجستان يا كار ميكنند يا شركت فعال دارند و ماليات پرداخت ميكنند، يا ملك خريداري و يا سرمايه گذاري كرده اند .

 اخذ اقامت گرجستان از طريق ازدواج

در اين روش هر فرد ( خانم و آقا )ميتواند با شهروند گرجي ازدواج نمايد و پس از انجام مراحل قانوني ازدواج رسمي با در دست داشتن مدارك از جمله سند ازدواج ، اصل و ترجمه گرجي پاسپورت و فرم تقاضاي رسمي اقدام به درخواست اقامت نمايند .لازم بذكر است كه اين روش شامل حال افرادي كه به هر دليلي پناهندگي در گرجستان گرفته اند نمي باشد .و شايان ذكر است اين پروسه براي خانم هاي غير گرجي با مرد گرجي راحت تر و سريعتر انجام ميشود تا مرد غير گرجي با خانم گرجي .

زيرا با بررسي هاي پليس گرجستان سوري بودن اين امر بسيار بالا بوده بنابراين حتما براي پليس مهاجرت گرجستان بايد ثابت شود كه مرد غير گرجي با خانم گرجي در يك مكان خاص و بصورت واقعي زندگي ميكنند .

 اخذ اقامت گرجستان از طريق سرمايه گذاري

اين روش بهترين و مطمئن ترين شرايط حال حاضر براي اخد اقامت ۵ ساله مي باشد فرد متقاضي با سرمايه گذاري به مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰ دلار در گرجستان ميتواند اقامت ۵ ساله خود را دريافتو پس از ۵ سال به شرط كاهش ندادن مبلغ سرمايه گذاري ذكر شده براي اقامت دائم و سپس پاسپورت و شهروندي اقدام نمايد .لازم بذكر است كه گزاردن پول در حساب بانكي جز سرمايه گذاري محسوب نميشود و اين مبلغ بايد در ضمينه اموال منقول سرمايه گذاري شود و همه چيز بصورت شفاف باشد .اين سرمايه گذاري ميتواند خريد ملك ، خريد هتل يا راه اندازي كسب و كار در ضمينه توليد و كشاورزي باشد.

اخذ اقامت گرجستان از طريق خريد ملك

اين روزها با توجه به اتفاقات اخير و شرايط حال حاضر در ايران بسياري به مهاجرت فكر ميكنند ، در حال حاضر يكي از راحت ترين و امن ترين شرايط اخذ اقامت كشور گرجستان خريد ملك ميباشدكه با سرمايه گذاري به مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ دلار صاحب ۱۰۰ درصد ملك شويد و اقامت خود و اعضاي خانواده را به رايگان دريافت نماييد .در صورتيكه مالك صاحب خانواده باشد ميتواند از طريق گواهي نسبيت براي پدر ، مادر ، همسر و فرزند زير ۱۸ سال خود اقامت دريافت نمايد. مراحل دريافت گواهي نسبيت را براي شما در ذيل ذكر شده است.[/su_note]

سرمايه گذاري در گرجستان

سرمايه گذاري در گرجستان (2)

 

كشور گرجستان با توجه به تغييرات اساسي كه طي ۱۰ سال گذشته داشته است، به يكي از قدرت هاي اقتصادي نوپا در آسيا تبديل شده. نظام سياسي و مالي اين كشور عاري از فساد است و رانت خواري نميتواند در مقابل راه افراد علاقه مند به سرمايه گذاري سنگ اندازي كند.در سال ۲۰۱۸، اين كشور رتبه ۹ دنيا، در ميان كشور هاي آسان براي راه اندازي كسب و كار را كسب كرد كه اين موضوع نشان ميدهد تا چه حد اين كشور كوچك توانايي بالايي در جذب سرمايه براي راه اندازي انواع مختلف مشاغل را دارد.

هزينه هاي گذران زندگي در كشور گرجستان پايين است و اين موضوع باعث ميشود تا شهروندان اين كشور قدرت خريد بالايي داشته باشند.حقوق يك نيروي گرج چيزي بيشتر از ۴۰۰ دلار است. [su_note note_color="#ffffff" radius="20"]اگر اين حقوق را با قيمت دلار حال حاضر كشور خود محاسبه كنيم، از وضعيت مناسب زندگي در اين كشور با خبر ميشويم.اولين مزيت خريد ملك در گرجستان، دريافت اقامت اين كشور است!! مهم ترين قانوني كه دولت اين كشور براي افزايش معاملات ملكي در گرجستان انجام داد، قانون اخذ اقامت براي خريداران املاك گرجستان است.طبق اين قانون هر فرد ميتواند از طريق خريد يك ملك با قيمت بيش از ۱۰۰ هزار دلار آمريكا، اقامت يك ساله اين كشور را دريافت كند و پس از آن در صورتي كه در طول اين اقامت مشكلات قانوني را در اين كشور به وجود نياورد، ميتواند اقامت خود را تمديد كند.در نهايت و با تمديد ۵ سال اقامت از طريق ملك مذكور، فرد صاحب ملك به يك شهروند گرجستاني تبديل مي شود كه علاوه بر دريافت پاسپورت گرجستان توانايي حق رأي اين كشور را نيز به دست مي آورد.[/su_note]البته خريدار ملك براي دريافت اقامت گرجستان محدوديت سفر و… ندارد اين يعني شخص مذكور ميتواند ملك مورد نظر خود را اجاره داده و به كشور خود بازگردد و اين موضوع باعث ايجاد هيچ گونه تأثير منفي در روند دريافت اقامت او نميشود.در ضمن اقامت صرفا براي خريدار ملك در اين كشور صادر نميشود!! بلكه فرد خريدار ميتواند اقامت را براي خود، همسر، فرزندان و حتي پدر و مادر خود نيز دريافت كند.مزيت دومي كه متوجه خريداران ملك در گرجستان ميشود، سرمايه گذاري دلاري است!!

ميدانيد كه هر ساله در كشور ايران، به دليل وجود تحريم ها و مشكلات اقتصادي مختلف، قيمت دلار روند صعودي را طي ميكند. در حالي كه افزايش قيمت مسكن و ديگر املاك رشد چنداني نسبت به قيمت دلار ندارند. زماني كه شما پول خود را در كشور گرجستان سرمايه گذاري كنيد، در اصل يك سرمايه گذاري دلاري انجام داده ايد و بدون نگراني از بابت افول يا صعود قيمت ارز ميتوانيد به ديگر فعاليت هاي خود مشغول شويد.نكته حائز اهميت ديگر در مورد خريد ملك در گرجستان، بحث تورم در اين كشور است. اغلب كشور هاي آسيايي هر ساله يك نرخ تورم دارند.

اين نرخ در ايران بسيار زياد است اما در كشوري مانند گرجستان برابر با چيزي در حدود ۷ درصد است. در مقابل نرخ تورم، قيمت خانه و املاك خريداري شده شما در اين كشور نيز با افزايش همراه مي شود.به عنوان آخرين مزيت خريد املاك در گرجستان و البته شايد مهم ترين آن، ميتوان به موضوع احتمال عضويت گرجستان در اتحاديه اروپا اشاره كرد. در يكي دو سال گذشته صحبت هايي از احتمال پيوستن كشور گرجستان به اتحاديه اروپا شده است.به خوبي ميدانيد در صورتي كه اين اتفاق عملي شود، تا چه حد ميتواند بر روي افزايش قيمت املاك و همينطور افزايش رونق اقتصادي اين كشور تأثير مثبت داشته باشد.

خريد ملك در گرجستان

خريد ملك در گرجستان

در سال هاي اخير، خريد ملك در گرجستان از طرف ايرانيان بسيار رواج پيدا كرده است و باعث شده تا بازار رو به افول ملك در اين كشور به شدت با رونق اقتصادي روبرو شود.البته اين رونق را نميتوان صرفا به دليل خريد املاك اين كشور توسط ايرانيان دانست زيرا مهم ترين دليل اين افزايش معاملات، سياست هاي جديد دولت گرجستان بوده است.در چند سال گذشته اين كشور قوانيني را وضع كرده تا بتواند به بهترين شكل ممكن باعث جذب سرمايه هاي خارجي در صنعت هاي مختلف خود از جمله ساخت و ساز و خريد و فروش ملك شود.براي اينكه بتوانيد بهترين انتخاب را در خريد ملك در گرجستان داشته باشيد به موارد زير دقت كنيد :

 • توجه كنيد محله قديمي ساخت است يا جديد
 • دقت كنيد دولت گرجستان درآينده نزديك قرار است چه قدر براي محل ملك شما هزينه كند
 • نزديكي و دوري از وسايل نقليه عمومي خيلي مهم است
 • آينده زندگي شهري در تفليس به كدام سمت كشيده خواهد شد

در ادامه اطلاعاتي را در مورد خريد ملك در گرجستان به شما ارائه ميكنيم:

مزاياي خريد ملك در گرجستان

اولين مزيت خريد ملك در گرجستان، دريافت اقامت اين كشور است!! مهم ترين قانوني كه دولت اين كشور براي افزايش معاملات ملكي در گرجستان انجام داد، قانون اخذ اقامت براي خريداران املاك گرجستان است.طبق اين قانون هر فرد ميتواند از طريق خريد يك ملك با قيمت بيش از ۱۰۰ هزار دلار آمريكا، اقامت يك ساله اين كشور را دريافت كند و پس از آن در صورتي كه در طول اين اقامت مشكلات قانوني را در اين كشور به وجود نياورد، ميتواند اقامت خود را تمديد كند.

در نهايت و با تمديد ۵ سال اقامت از طريق ملك مذكور، فرد صاحب ملك به يك شهروند گرجستاني تبديل مي شود كه علاوه بر دريافت پاسپورت گرجستان توانايي حق رأي اين كشور را نيز به دست مي آورد.البته خريدار ملك براي دريافت اقامت گرجستان محدوديت سفر و… ندارد اين يعني شخص مذكور ميتواند ملك مورد نظر خود را اجاره داده و به كشور خود بازگردد و اين موضوع باعث ايجاد هيچ گونه تأثير منفي در روند دريافت اقامت او نميشود.

در ضمن اقامت صرفا براي خريدار ملك در اين كشور صادر نميشود!! بلكه فرد خريدار ميتواند اقامت را براي خود، همسر، فرزندان و حتي پدر و مادر خود نيز دريافت كند.مزيت دومي كه متوجه خريداران ملك در گرجستان ميشود، سرمايه گذاري دلاري است!! ميدانيد كه هر ساله در كشور ايران، به دليل وجود تحريم ها و مشكلات اقتصادي مختلف، قيمت دلار روند صعودي را طي ميكند.در حالي كه افزايش قيمت مسكن و ديگر املاك رشد چنداني نسبت به قيمت دلار ندارند.

زماني كه شما پول خود را در كشور گرجستان سرمايه گذاري كنيد، در اصل يك سرمايه گذاري دلاري انجام داده ايد و بدون نگراني از بابت افول يا صعود قيمت ارز ميتوانيد به ديگر فعاليت هاي خود مشغول شويد.نكته حائز اهميت ديگر در مورد خريد ملك در گرجستان، بحث تورم در اين كشور است. اغلب كشور هاي آسيايي هر ساله يك نرخ تورم دارند.اين نرخ در ايران بسيار زياد است اما در كشوري مانند گرجستان برابر با چيزي در حدود ۷ درصد است. در مقابل نرخ تورم، قيمت خانه و املاك خريداري شده شما در اين كشور نيز با افزايش همراه مي شود.به عنوان آخرين مزيت خريد املاك در گرجستان و البته شايد مهم ترين آن، ميتوان به موضوع احتمال عضويت گرجستان در اتحاديه اروپا اشاره كرد. در يكي دو سال گذشته صحبت هايي از احتمال پيوستن كشور گرجستان به اتحاديه اروپا شده است.به خوبي ميدانيد در صورتي كه اين اتفاق عملي شود، تا چه حد ميتواند بر روي افزايش قيمت املاك و همينطور افزايش رونق اقتصادي اين كشور تأثير مثبت داشته باشد.

نكات و معايب خريد ملك در كشور گرجستان

در هر حال هر نوع فعاليت و سرمايه گذاري در كشور هاي مختلف، در كنار مزاياي خود داراي معايبي نيز هست.با توجه به اينكه خط مشي فعاليت هاي ما بر اساس صداقت با مشتري بنا شده است، در ادامه به طور خلاصه به نكات و همينطور معايب خريد ملك در گرجستان نيز ميپردازيم.اولين عيب موجود در اين روند، اين است كه ميانگين درآمد مردم گرجستان، درآمد بسيار بالايي نيست و از همين رو بايد در زمان خريد ملك از خريدن ملك هاي بسيار بزرگ و گران قيمت خود داري كنيد. بهتر است در ابتداي كار حتي اگر سرمايه زيادي هم داريد، آن را به جاي خريد يك ملك بزرگ، به خريد چند ملك كوچك اختصاص دهيد.

با توجه به اينكه بانك هاي گرجستان به شهروندان خود وام هاي كم بهره ارائه ميدهند، آنها ميتوانند با دريافت اين مبالغ، از پس خريد خانه هاي كوچك به راحتي بربيايند.نكته بعدي كه بايد در خريد ملك مورد نظر خود به آن توجه كنيد اين است كه با توجه توريستي و پرجمعيت بودن شهر تفليس (پايتخت گرجستان) بهتر است تا حد ممكن خريد خود را از املاك داخل اين شهر انجام دهيد و در صورت كمبود بودجه، به سمت شهر هايي چون باتومي روي بياوريد.البته اين پيشنهادات در حالتي است كه شما قصد فروش ملك را در آينده داشته باشيد.اما اگر قصد داريد قسمتي از اين كشور را صرفا براي زندگي و دور بودن از شلوغي انتخاب كنيد، بهتر است از خريد ملك در اين دو شهر گرجستان خود داري كنيد.

هزينه و قيمت خريد ملك در گرجستان

مطمئنا خودتان واقف ايد كه به هيچ عنوان نميتوان در مورد قيمت خريد ملك در يك كشور به صورت واحد صحبت كرد و آمار و ارقام ارائه داد.اما با فرض اينكه قصد شما از خريد ملك در گرجستان، سرمايه گذاري، تفريح و دريافت اقامت باشد، در ادامه قيمت هاي تقريبي خريد ملك در تقليس گرجستان را براي شما بيان ميكنيم.تمامي قيمت هاي ارائه شده بر اساس قيمت دلار آمريكا است:قيمت يك متر مربع از يك خانه مناسب با سن تقريبي ۱ تا ۵ سال ساخت، حداقل چيزي در حدود سيصد دلار است.

اين قيمت نسبت به كيفيت ساخت خانه و ديگر شاخصه هاي خريد ملك تا سه هزار دلار نيز پيش مي رود اما خانه ها و املاك گران تري نيز در سطح اين شهر وجود دارد كه مربوط به طبقه اشراف و ثروتمندان گرجستان است.قيمت هر متر مربع از اين خانه گاها تا شش الي هفت هزار دلار ادامه دارد. البته اصطلاحا به اين ملك ها، صفت لاكچري تعلق ميگيرد و خريد و فروش آن نيز به سختي انجام ميشود.از همين رو بهتر است تا از خريد آنها صرف نظر كنيد.ميتوانيد ميانگين قيمت هر متر از يك خانه مناسب در شهري چون تفليس و يا باتومي را برابر با يك هزار دلار در نظر بگيريد.اگر قصد شما از خريد ملك، دريافتاقامت گرجستاناست، بهتر است از قانون خريد اقساطي ملك نيز با خبر باشيد.طبق اين قانون شما ميتوانيد با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار از يك ملك گران قيمت و پرداخت مابقي آن به صورت قسطي، اقدام به دريافت اقامت كنيد.اقامت شما پس از پرداخت پيش پرداخت ۱۰۰ هزار دلاري برايتان ثبت مي شود.اين قانون ميتواند به شما كمك كند تا در عين دريافت اقامت و نزديك شدن به دريافت شهروندي، مجبور نباشيد به دليل كمبود وجه مالي، از خريد خانه خاص و مورد نظر خود صرف نظر كنيد.پس از تمامي اينها بايد بدانيد كه ثبت سند و ديگر روند هاي قانوني خريد ملك در گرجستان تماما در چند ساعت انجام ميشود و مانند كشور خودمان نياز به گذر از پروسه هاي زماني و فعاليتي اداري نداريد

شرايط خريد ملك در گرجستان

با توجه به اينكه دولت اين كشور به دنبال جذب سرمايه هاي خارجي در قسمت هاي گوناگون كشور است، تا حد ممكن شرايط را براي سرمايه گذاري در گرجستان آسان كرده!! يكي از مهم ترين اقدامات دولت در اين راستا، معاف كردن افراد متقاضي خريد ملك از پرداخت هرگونه ماليات است.در اين روند وظيفه پرداخت تمامي ماليات ها بر گردن شخص فروشنده است.

عملا اين قانون بر افزايش ميل خريد املاك در اين كشور كمك ميكند.اولين قانون براي خريد ملك در گرجستان، داشتن سن قانوني است. سن قانوني در اين كشور برابر با ۱۸ سال تعريف شده.شايد بتوان اين قانون را تنها محدوديت موجود براي خريد ملك در اين كشور دانست زيرا در حقيقت قانون ديگري براي اين منظور توسط نهاد هاي دولتي و قوانين اين كشور وضع نشده است.يكي از مواردي كه بار ديگر به افزايش ميل خريد ملك در خريداران خارجي كمك ميكند، اين است كه براي خريد ملك نياز به وجود هيچ شريكِ گرج يا غيره اي نداريد.

در اغلب كشور ها، اتباع خارجي براي اينكه بتوانند ملكي را خريداري كنند بايد حتما با يك شهروند كشور مذكور اين فعاليت را انجام دهند و تبعه خارجي صرفا ميتواند درصد محدودي از ملك خريداري شده را به نام خود ثبت كند.اين قانون همواره باعث ايجاد اختلافات قضايي زيادي ميشود و در اغلب اوقات، اين تبعه خارجي است كه ضرر ميبيند. طبق قانون اساسي كشور گرجستان، افراد خارجي براي خريد ملك، بدون نياز به هيچ شريك يا شهروند گرجي ميتوانند خريد خود را ثبت و ملك خريداري شده را به صورت كاملا قانوني و با مالكيت صد درصدي به نام خود بزنند.

اگر قصد شما از خريد ملك، دريافتاقامت گرجستان است، بهتر است از قانون خريد اقساطي ملك نيز با خبر باشيد.طبق اين قانون شما ميتوانيد با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار از يك ملك گران قيمت و پرداخت مابقي آن به صورت قسطي، اقدام به دريافت اقامت كنيد.اقامت شما پس از پرداخت پيش پرداخت ۱۰۰ هزار دلاري برايتان ثبت مي شود.اين قانون ميتواند به شما كمك كند تا در عين دريافت اقامت و نزديك شدن به دريافت شهروندي، مجبور نباشيد به دليل كمبود وجه مالي، از خريد خانه خاص و مورد نظر خود صرف نظر كنيد.پس از تمامي اينها بايد بدانيد كه ثبت سند و ديگر روند هاي قانوني خريد ملك در گرجستان تماما در چند ساعت انجام ميشود و مانند كشور خودمان نياز به گذر از پروسه هاي زماني و فعاليتي اداري نداريد.

انواع ملك در گرجستان

قبل از اينكه براي خريد ملك در گرجستان تصميم جدي بگيريد، بهتر است تا با انواع ملك تعريف شده در اين كشور آشنا شويد. مخصوصا اگر به دنبال خريد ملك ارزان در گرجستان باشيد،اطلاعات ذكر شده در ادامه ميتواند به خوبي پاسخگوي اين نياز شما باشد.به طور كلي، املاك در گرجستان به ۳ دسته تقسيم ميشوند:

 • املاك بلك فريم
 • املاك وايت فريم
 • املاك سبز

اما تفاوت اين ۳ نوع ملك در چيست؟

منظور از املاك بلك فريم؛ ملكي است كه در مرحله اجرا و ساخت به تازگي به اسكلت بندي رسيده. در اصل در اين واحد يا آپارتمان هنوز ديوار هاي ساختمان نيز ساخته نشده اند. البته اين ساختمان با ساختماني كه در ايرا آن را به نام اسكلت بندي شده ميشناسيم تفاوت دارد.

(ساختمان هاي اسكلت بندي شده نسبت به آن چيزي كه ما در ايران آن را ميشناسيم، قسمت هاي ساخته شده بيشتري از جمله آسانسور و غيره دارند)منظور از املاك وايت فريم؛ ساختماني كه است كه چند مرحله از ملك بلك فريم جلوتر رفته. يعني ديوار هاي داخلي ساختمان چيده شده و حتي لوله كشي و سيستم برق آن نيز تكميل شده است. اما هنوز جاي مواردي چون؛

 • پاركت
 • نقاشي
 • سرويس
 • كابينت
 • و…

در آن خالي است. در نهايت نيز ملك سبز، به ملكي اطلاق ميشود كه تمامي كار هاي ساختمان سازي، بنايي، ريزه كاري از جمله نقاشي و غيره در آن انجام شده و صرفا به لوازم خانگي (مبلمان، يخچال و…) براي شروع سكونت نياز دارد.

پيشنهاد نهايي براي خريد انواع ملك در گرجستان

اگر پيشنهاد ما را براي خريد ملك در گرجستان بخواهيد، پيشنهاد اول اين است كه به جاي خريد خانه مسكوني يا ملك اداري و تجاري، تمركز خود را بر روي خريد زمين بگذاريد.اگر كمي با روند ساخت و ساز آشنايي داشته باشيد و بتوانيد اين فعاليت را خودتان به عنوان كارفرما انجام دهيد، مطمئنا در كاهش هزينه ها كمك بسيار زيادي به خودتان كرده ايد.از هزينه هاي خريد تجهيزات و مواد اوليه تا پرداخت هزينه براي نيرو هاي ساختماني كه در نهايت باعث حذف واسطه هاي بسياري در اين بين ميشود.

اما اگر توانايي ساخت ملك در زمين را نداريد، پيشنهاد بعدي خريد خانه وايت فريم است. تبديل يك آپارتمان وايت فريم به ملك گرين يا سبز، هزينه هاي نهايي شما را تا حد قابل توجهي نسبت به خريد ملك سبز و آماده كاهش ميدهد.

در اين مقاله سعي كرديم تا به صورت جامع شما را درباره موضوع بسيار مهم خريد ملك در گرجستان راهنمايي كنيم. از جمله مطالب اين مقاله عبارت بودند از:

 • مزاياي خريد ملك در گرجستان (افزايش ارزش سرمايه شما، دريافت اقامت و…)
 • معايب و نكات مهم خريد املاك در گرجستان (عدم خريد املاك بزرگ و گران قيمت و…)
 • هزينه هاي نسبي براي خريد ملك در اين كشور
 • قوانين موجود
 • انواع ملك در گرجستان

برچسب:
امتیاز:
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/5/15 ساعت: 04 توسط:ramin2311 :

نژاد سگ نگهبان


سگ

نژاد باسنجي 

Basenji

باسنجي (به انگليسي: Basenji)، نام يكي از نژادهاي سگ است كه خاستگاه آن به جمهوري دموكراتيك كنگو بازمي‌گردد. وزن جنس نر باسنجي ۱۱ كيلوگرم (۲۴ پوند) است و وزن جنس مادهٔ آن ۹٫۵ كيلوگرم (۲۱ پوند). قد جنس نر باسنجي ۴۳ سانتيمتر (۱۷ اينچ) است و قد جنس مادهٔ آن ۴۰ سانتيمتر (۱۶ اينچ).

وقتي همسايه هايي در واحد هاي نزديك در يك مجتمع و ديوارهاي نازك داريد گزينه بسيار خوبي است. اين سگ كه به پارس نكرد و بي سرو صدا بودن معروف است به ندرت از ۶۰ سانتي متر يا بيش از  آن بلندتر مي شود. اما مراقب باشيد ، هنگامي كه براي مدت طولاني تنهايش بگزاريد خراب كاري مي كند.

سگ نژاد باسنجي 

نژاد بيچون فرايز 

Bichon Frise

به گفته پرورش دهندگان حرفه اي سگ حتي در بزرگترين اين نژاد، يعني سگ بيچون فرايز از يك پابلند تر نخواهدشد. اين سگهاي كوچك انرژي فراواني دارند، به اين معني كه آنها دوست دارند هميشه بازي كنند ، اماعلاوه بر آن به ورزش روزانه نيز احتياج دارند. بيچون ها همچنين كمتر از نژادهاي مشابه ريزش مو دارند و آنها را به عنوان ايده آل ترين نژاد براي تحمل تنهايي در خانه مي دانند.

سگ نژاد بيچون فرايز

نژاد بوستون ترير

Boston Terrier

بوستن ترير (به انگليسي: BOSTON TERRIER) از انواع سگهاي گروه تريرها مي باشد. اين سگ، سگ ملي آمريكا است كه در نيمه دوم قرن اخير شناخته شده است و تا موقع جنگ جهاني دوم به نام سگ آمريكايي پرورش مي يافت. اين سگ از لحاظ صفات و خصوصياتش شبيه Bull dog انگليسي است. سگ بسيار باهوشي مي‌باشد . نسبت به صاحبش و ساير افراد خانواده بسيار وفادار و فداكار است. نسبت به ساير تريرها آرامتر مي‌باشد ولي سگ فعال و پرتحركي است و به دليل موهاي كوتاهش به مراقبت كمتري نياز دارد. از نظر ويژگي‌هاي ظاهري داراي اندازه اي متوسط، با لكه‌هاي سفيد مي باشد. حالت گندم گوني بايد در كل بدن بوضوح مشهود باشد. رنگ سياه همراه با لكه‌هاي سفيد قابل قبول است اما رنگ گندم گون با لكه‌هاي سفيد ارجحيت دارد. در حالت طبيعي و مطلوب پوزه سفيد است اما گاهي روي سر، گردن، قفسه سينه يا كل دست‌ها و پاها تا زير مفصل خرگوشي سفيد درخشان مي باشد.

يكي ديگر از ايده آل ترين نژاد آپارتماني به دليل اندازه آنها ، بوستون ترير به ندرت از نيم متر بلندتر مي شود. اين سگ ها مي توانند به غول پيكر نيز باشند ، بنابراين براي عوض كردن حال و هوا روزانه نياز به پياده روي هاي سريع و كوتاه دارند. اما اگر بتوانيد آنها را به خوبي آموزش دهيد، اين دوستان آمريكايي بينهايت مهربان و دوست داشتني خواهند بود.

بوستون ترير

نژاد گريفون بروكسلي 

Brussels griffon

بروكسل گريفون يك نژاد پر جنب و جوش ، قوي و كوچك است. آنها بسيار بامحبت هستند و به سرعت با صاحبانشان پيوند برقرار مي كنند. آنها عاشق اين هستند كه سرگرمي هاي جديدي كشف كنند پس مواظب باشيد كه سگ شما وسايل شما را بهم نزند.

نژاد سگ گريفون بروكسلي

نژاد بولداگ

Bulldog

بول داگ، يكي از نژادهاي سگ است كه اندازه متوسط دارد. معمولاً آنرا با نام بول داگ انگليسي يا بول داگ بريتيش مي‌شناسند. بول داگ سگي با عضلات سنگين و چهره‌اي پر چين و چروك است. پوزهٔ بول داگ به دليل پخ و كوتاه بودن توجه بر انگيز است. 

پرورش اين سگ به قرن ۱۶ ميلادي و كشور انگليس باز مي گردد.

بولداگ شايد به دليل تنبلي مشهور باشد اما اين آنها را به سگ مناسبي براي آپارتمان ها تبديل كرده است. يك پياده روي كوتاه براي همه بولداگ در ها اندازه اي كه باشند كافي است.در كنار همه آنها دوست دارند. آنها يك نژاد سگ فوق العاده ملايم هستند و بندرت از قد ۱۸ اينچ بلندتر مي شوند.

سگ نژاد بولداگ

نژاد كينگ چارلز اسپانيل 

King Charles Spaniel

اين سگ ها دوست دارند كه شما او را بقل كنيد. آنها به طرف شما مي آيند و از شما مي خواهند كه آنها را نوازش كنيد. آنها هميشه خود را متعلق به صاحبان خود مي دانند و بسيار وابسته هستند، بنابراين خانه هاي كوچك براي آنها بهترين گزينه است. بزرگترين نگراني مربوط به تعميرات خانه و يا اسباب كشي است زيرا آنها به هر چيزي به راحتي عادت نميكنند وآموزش آنها دشوار است. اما اگر زمان زيادي را در بيرون از منزل با آنها بگذرانيد آن ها به يك سگ قابل اعتماد تبديل  ميشوند.

سگ نژاد كينگ چارلز اسپانيل

نژاد چي هوا هوا 

Chihuahueño

چي‌واوا (به اسپانيايي: Chihuahueño) كوچكترين نژاد سگ است كه به نام ايالت چي‌واوا در مكزيك نام‌گذاري شده‌است. خاستگاه اصلي اين نژاد از سگ، كشور مكزيك مي‌باشد.

به دليل كوچك بودنش معروف است ، يك سگ آپارتماني عالي است حتي ميتواند داخل ماشين و مسافرت هاي هوايي با شما همراه شود. آنها به حداقل ورزش و عشق نزديك بودن به صاحبان خود نياز دارند. چوهواهوا مي تواند نسبت به غريبه ها غيرقابل اعتماد باشد ، بنابراين بهتر است در هر موقعيت اجتماعي بر آنها نظارت دقيق داشته باشيد.

سگ نژاد چي هوا هوا

نژاد چاينيز كرستد 

Chinese Crested

كرستد چيني نژاد قابل ملاحظه اي است كه بسيار خوابالواست. اين سگها به دليل كم انرژي بودن ممكن است كه ساعت ها در رخت خواب بمانند همچنين جسه كوچك آن ها با زندگي آپارتماني سازگار است و آنها را به سگي كم خرج تبديل كرده است.

سگ نژاد چاينيز كرستد

نژاد كاتن دتويلير

Coton de Tulear

خوشبختانه كاتن ها سگ هاي آرامي هستند كه براي زندگي در آپارتمان هاي كوچك مناسب هستند. درست است كه از نظر فيزيكي كوچك هستند اما عضلات نسبا قوي دارند. اين نژاد عاشق دوست شدن با انسان ها و حيوانات ديگر است و به فعاليت و ورزش هاي سخت نيازي ندارند همچنين لازم به ذكر است كه كتن عاشق بازي كردن است و پياده روي مي كند اما در عين حال از تنها ماندن در خانه رنج نخواهد برد.

سگ نژاد كاتن دتويلير

نژاد داچس هاند

Dachshund

نام داكسهوند از دوكلمه Dachs به معني گوركن و Hund به معني سگ آمده‌است. كتبي كه از قرون وسطي اروپا به دست آمده اشاره به نوعي سگ مي‌كند كه ازلحاظ توان دنبال كردن شبيه به تازيها وازلحاظ رفتارو خلق وخوي شبيه به تريرها بوده‌است و از اين لحاظ كه مي‌توانستند گوركن را تعقيب كنند تحت عناوين dachs – hund و، badger – dog ناميده شده‌اند كه در ايران بيشتر به نام سگ سوسيسي. شكل معروف است. بايد دانست كه گوركن يك موجود نيرومند ۱۲ الي ۲۰ كيلوگرمي است كه چه دربالا وچه درزيرزمين پرقدرت. به علاوه درنواحي مختلف نيزازسگ‌هاي مختلفي كه قادربه شكارخرگوش بوده‌اند استفاده مي‌شده‌است وهمگي آن‌ها را تحت عنوانrabbit dog به معني سگ شكارخرگوش مي‌ناميدند. قوي، زيرك و با جرات است. همچنين سگ‌هاي داشهوند درمقابله عليه گرازهاي وحشي نيز مداخله مي‌كردند. يك داكسهوند كوچك ۸ الي ۱۱ كيلوگرمي به خوبي عليه روباه‌ها ودنبال كردن گوزن‌هاي زخمي كارائي دارد. حتي داشهوندهاي ۶ كيلوگرمي قادربه شكارسمور و خرگوش صحرائي هستند. طي ۲۵ سال اول قرن بيستم انواعي از اين نژاد به وجود آمده‌اند كه با وزن كمتراز۵/۲ كيلوگرم ودورسينه‌اي در حدود ۳۰ سانتي مترهنوز هم استعداد شكارخرگوش را دارند. داكسهوند موصاف با اندازه متوسط را به خوبي مي‌توان درداخل خانه يا آپارتمان نگهداري كرد. پاهاي كوتاه آن به خوبي طاقت فعاليت‌هاي بسيارزياد را دارد.

كوچكترين نژاد در بين سگهاي سوسيسي است. (احتمالاً آنها را براي پاهاي ريز و تن درازشان آنها را مي شناسيد!) اين سگها دوست داشتني و پر جنب و جوش هستند كه غالباً شادي را هميشه از خود بروز مي دهند. پاهاي كوتاه آنها اجازه مي دهد در صورت لزوم به طور كامل در داخل خانه ورزش كنند.

سگ نژاد داچس هاند

نژاد بولداگ فرانسوي 

Franch Bulldog

بولداگ هاي فرانسوي بر خلاف اسمشان در ابتدا در انگليس پرورش داده مي شدند تا جايگزيني براي بولداگهاي مينياتوري باشند. اندازه جمع و جور و نياز كم به فعاليت، آنها را به سگهاي آپارتماني خوبي تبديل كرده است. فرانسوي ها دوست دارند در همنشيني با انسان بازي كنند و رشد كنند. آنها همچنين نگهبانان عالي هستند، زيرا بندرت بدون دليل پارس مي كنند.

سگ نژاد بولداگ فرانسوينژاد هاوانيز 
 

Havanise

با نام مستعار “سگ Velcro” شناخته مي شوند، هاوانيز ها دوست دارند كه در خانه با صاحب خود خوشو بش كنند و وقت بگذرانند با اين حال  شخصيت آرام آنها را با كمبود انرژي اشتباه نگيريد. اين توله سگهاي پر انرژي دوست دارند بازي كنند يعني تا زماني كه صاحبشان نزديك آنها باشد. اين نژاد به طور متوسط ​​زير ۴۰ سانت قد دارند و براي صاحباني كه با حوصله هستند گزينه مناسبي است.

سگ نژاد هاوانيز

نژاد گري هاند

Greyhound

گري‌هوند، گونه‌اي از سگ‌هاي شكاري است كه در درجهٔ اول آن‌ها را براي مسابقه‌هاي سرعتي آماده مي‌كنند. هرچند اخيراً به دليل شهرتي كه اين گونه از سگ‌ها پيدا كرده‌اند از آن‌ها به عنوان سگ‌هاي خانواده و حيوان خانگي نيز استفاده مي‌شود. اين نژاد از سگ‌ها بسيار رام و باهوش‌اند؛ پاهايي بلند و قدرتمند، سينه‌اي گود، ستون مهره‌هاي انعطاف‌پذير و بدن باريك دارند؛ تمامي اين ويژگي‌ها باعث مي‌شود تا از آن‌ها در مسابقات سرعتي استفاده شود. اين سگ مي‌تواند با سرعتي بيش از ۱۸ متر بر ثانيه (۵۹ فوت بر ثانيه) يا ۶۳ كيلومتر در ساعت (۳۹ مايل در ساعت) بدود.
شماره سيزده در ليست ما ممكن است باعث تعجب شود گري هاند هاي ايتاليايي گرچه به دليل داشتن انرژي زياد و پاهاي شكستنيشان، به طور سنتي شناخته شده است ، اما به حيوانات خانگي كوچك فوق العاده اي براي شما تبديل مي شوند. نيازهاي انرژي آنها از يك پياده روي روزانه راضي هستند و طبيعت دوستانه و آرام آنها باعث مي شود حتي براي آپارتمان هاي كوچكتر انتخابي عالي باشند.

سگ نژاد گري هاند

نژاد جپنيز چين 
Japanese chin

جپنيز چين يا چيني ژاپني يك نژاد بسيار چابك است كه يك همراه خانگي يا به اصطلاح همراه آپارتماني عالي را ايجاد مي كند. اين سگ ژاپني به گرايش داشتنن به بلندي هاي خانه يا هر جاي ديگر مثل مبلو مان يا كمد مشهور است ، اين سگ مي تواند با هر وضعيت زندگي سازگار باشد. با وجود پوشش ظريف خود ، به برس كشيدن هاي ملايم و مسواك زدن نياز دارد علاقه كم به دوستي با حيوانات ديگر و نياز كم به ورزش، آنها را براي ساكنان آپارتمان با سبك زندگي كم هزينه ايده عال كردهاست.

سگ نژاد جپنيز چين

نژاد لاسا آپسو

Lhasa Apso

لهاسا آپسو سگي است از گونه سگ‌هاي غير ورزشي، با قدي كوتاه و موهاي بلند و لطيف.
موطن اصلي لَهاسا آپسو تبت مي‌باشد. اين سگ نام خود را از شهر لَهاسا كسب كرده‌است. براي ۲۰۰۰ سال اين نژاد تنها در تبت و توسط مردان مقدس در معابد پرورش مي‌يافت. آنها اعتقاد داشتند كه روح صاحب لَهاسا آپسو پس از مرگ به درون بدن اين سگ منتقل مي‌شود. آنها همچنين معتقد بودند كه اين سگ خوش يمني را به زندگي صاحبش مي‌برد. بعدها مردان حكومتي تبت آنرا بعنوان تحفه به ديپلمات‌هاي خارجي هديه كردند. اين نژاد براي اولين بار در سال ۱۹۲۰ در انگلستان به نمايش درآمد.
لاسا آپسو فكر مي كند سگ بزرگي است ، اما خوشبختانه براي آپارتمان شما به ندرت از ۳۸ سانت بلندتر مي شوند. اين نژاد دوستانه ، وفادار ، جامعه پذير و باهوش است. برخلاف چيني ژاپني، سگهاي لاسا داراي پوشش مويي ضخيم هستند كه به برس كشيدن روزانه و استحمام مكرر احتياج دارند.

نژاد لاسا آپسو

نژاد لوچن

Löwchen

لوچن يك نژاد بازيگوش و ملايم است. آنها يك نژاد مينياتوري هستند و طرز راه رفتن بامزه اي دارند لوچن از حيوانات اهلي آرام و دوست داشتني است كه براي بازي كردن و انجام حركات آموزشي بسيار مناسب هستند، مي توان گفت نياز زيادي به ورزش ندارد. آنها با حيوانات ديگر به خوبي همراه مي شوند و با شخصيت اجتماعي مناسب با همه انسان ها دوستانه رفتار مي كنند.

سگ نژاد لوچن

نژاد مالتيز

Maltese

مالتيز (به انگليسي: Maltese dog)، نام يكي از نژادهاي سگ است كه خاستگاه آن به منطقهٔ مديترانه‌اي مركزي بازمي‌گردد. نژاد مالتيز به‌طور ميانگين ۱۲ تا ۱۵ سال عمر مي‌كند. وزن جنس نر مالتيز ۳–۸ پوند (۱٫۴–۳٫۶ كيلوگرم) است و وزن جنس مادهٔ آن ۲–۷ پوند (۰٫۹۱–۳٫۱۸ كيلوگرم). قد جنس نر مالتيز ۸–۱۰ اينچ (۲۰–۲۵ سانتيمتر) است و قد جنس مادهٔ آن ۸–۹ اينچ (۲۰–۲۳ سانتيمتر). مالتيز در هر بار زايمان ميانگين ۱ تا ۳ توله مي‌زايد.

مالتيايي يا مالتيز حدود ۲۰۰۰ سال است كه يك سگ همراه بسيار مورد توجه بوده است. جالب است كه از آنجايي كه آنها پر مو به نظر مي رسند اصلا ريزش مويي در آنها ديده نميشود، مالتيز براي مدت طولاني نمي توانند تنها بمانند چون كه آنها نژاد پر محبتي هستند واغلب از اضطراب جدايي رنج مي برند ، بنابراين براي صاحباني كه به مسافرت هاي طولاني نميروند گزينه مناسبي هستند.

سگ نژاد مالتيز

نژاد ترير منچستري 

Manchester Terrier

منچستر ترير (به انگليسي: Manchester Terrier)، نام يكي از نژادهاي سگ است كه خاستگاه آن به انگلستان بازمي‌گردد.

منچستر ترير يك نژاد بسيار باهوش و پاسخگو است كه سگ سازگار با محيط كوچك است. اندازه مينياتوري آنها باعث مي شود آنها حتي براي كوچك ترين محل هاي زندگي ايده آل شوند. اين نژاد براي صاحباني كه زياداز خانه دور نمي شوند مناسب است. اگر اين سگ زياد تنها بماند به پارس كردن و زوزه كشيدن روي مي آورد.

سگ نژاد ترير منچستري

نژاد پينچر مينياتوري 

Miniature Pinscher

مينياتور پينچِر سگي است از گروه سگ‌هاي عروسكي داراي موهاي كوتاه و صاف، سگي است كوچك و بازيگوش و نياز به مراقبت نسبتاً زيادي دارد.

بر خلاف اعتقاد عمومي مردم جد مينياتور پينچِر نژاد دابِرمَن نمي‌باشد و در حقيقت قدمت مينياتور پينچِر بيشتر از دابِرمَن است. موطن اين نژاد آلمان مي‌باشد و اجداد او را تريرها و German Pinscher تشكيل مي‌دهند. اين نژاد براي كنترل جمعيت و شكار موشها خصوصاً در اسطبل‌ها مورد استفاده قرار مي‌گرفت. همچنين ممكن است نژا Italian Greyhound در به وجود آمدن اين سگ كوچك و پر سرعت دخيل باشد. كلمه Pinscher در زبان آلماني به معناي ترير مي‌باشد.

با ظاهري شبيه به يك دوبرمن ريز ، به همان اندازه با اعتماد به نفس و پر انرژي است. آنها به نگهبانان عالي تبديل مي شوند به اين دليل كه به افراد غريبه مشكوك هستند. اندازه كوچك پينچر مينياتوري او را براي آپارتمان ها مناسب مي كند ، اما اين نژاد ممكن است در مواجه شدن با كودكان كوچك خوش اخلاق نباشد و بايد از سن پايين با او معاشرتي شدن را تمرين كنيد.

سگ نژاد پينچر مينياتوري

نژاد پيكينز

Pekingese

پكينز (به انگليسي: Pekingese)، نام يكي از نژادهاي سگ است كه خاستگاه آن به چين بازمي‌گردد.

انتخاب اول خانواده هاي سلطنتي چين و دربار آن ها، پيكينز ها توجه و محبت زيادي مي طلبد. آنها در مقابل غريبه ها پارس خواهند كرد، بنابراين آموزش اوليه ضروري است. اين نژاد  يكي از بهترين سگ خانگي است ، هرچند كه براي دوست شدن با ساير حيوانات خانگي مي توانند اجتماعي تر شوند. آنها به دليل تنوع شخصيت  ميتوانند با هر شرايطي سازگار شوند حتي با حيوانات كوچك تر مانند جونده ها.

سگ نژاد پيكينز

نژاد پامرانين 

Pomeranian

پامرانين (به آلماني: Pomeranian) سگي از گروه سگ‌هاي اسپيتز، نژاد پامرانين از سگ‌هاي سورتمه نواحي ايسلند و لاپلند مشتق شده‌است البته نام اين نژاد از منطقه پامرانيا گرفته شده‌است و احتمالاً علت آن اصلاح نژاد و كاهش اندازه اين سگها در اين منطقه است. در هر صورت سگهايي كه از گروه كه جثه بزرگ‌تر داشتند به عنوان سگ گله عمل مي‌كردند، اين نژاد در قرن ۱۹ مورد توجه قرار گرفت.

اين سگ معروف يعني پامرين، يك توپ پشمالو پر از انرژي است. آنها يك نژاد كاملا وابسته نيستند، بنابراين براي كسي كه بيشتر اوقات خود را خارج از خانه مي گذراند ، حيوان خانگي خوب و بسيار مناسبي است. آنها براي پياده روي انرژي زيادي دارند و به برس كشيدن هفتگي استحمام و مسواك زدن نياز دارند آنها همچنين ممكن است كه لجباز و پر سرو صدا بشوند، بنابراين به آموزش هايي براي كنترل و تربيت اين نژاد براي زندگي آپارتماني ضروري است.

سگ نژاد پامرانين

نژاد پودل 

Poodle

پودل ها در سه اندازه توي پودل (اسباب بازي) ، مينياتوري و استاندارد پرورشداده مي شوند. اسباب بازي و مينياتور اندازه خوبي براي يك محيط آپارتمان كوچك هستند ، در حالي كه اندازه استاندارد مي تواند به ۱۵ كيلو برسد. پودل ها باهوش هستند و آموزش آنها بسيار آسان است. پودل هاي اسباب بازي و مينياتوري مشكلي در خالي كردن انرژي خود در فضاي كوچك ندارند، اگرچه پياده روي هاي منظم و مكرر توصيه مي شود.

سگ نژاد پودل

نژاد پاگ

Pug

پاگ (به انگليسي: Pug) يك نژاد سگ اشرافي است كه خاستگاه آن را چين مي‌دانند. پاگ داراي جثه كوچك و عضلاني مي‌باشد. به رنگهاي نخودي سياه، نقره‌اي، قهوه‌اي و طلايي يافت مي‌شود. گوشها مخملي و به شكل گلبرگ رُز مي‌باشند. اكثراً داراي خال بر روي گونه‌ها مي‌باشند. چشمهاي تيره، براق و برآمده و دم كوتاه فر خورده دارد (دم اگر دو بار فر بخورد ترجيح دارد).

حيوانات بازيگوش و وفادار هستند. آنها بايد تا حد ممكن به صاحبان خود نزديك باشند و به تنهايي كار خوبي انجام ندهند. ميناكاري ها عموماً سگ هاي پر سرو صدا نيستند ، به اين معني كه براي راضي نگه داشتن همسايگان خود به آموزش هاي خاصي نيازي نيست. اين سگ ها به دليل عدم فعاليت زياد ، سكوت و اندازه ، حيوانات خانگي مناسبي را براي آپارتمان ها با هر اندازه اي هستند.

سگ نژاد پاگ

نژاد اسچيپركي

Schipperke

يك نژاد كوچك با شخصيتي خاص است كه مانند سگ هاي بزرگتر از خود رفتار مي كند. آنها هميشه آرام هستند همچنين به اندازه اي باهوش هستند كه بتوانند آموزش ببينند و بهترين كار را انجام دهند. اين سگها اگرچه بيش از حد پر انرژي نيستند اما بايد سرگرم شوند. براي آراستگي اين سگ كافي است هفتگي اندازه ناخون هاي آنها را چك كنيد با مسواك زدن منظم مي توان از بهداشت دهان آنها به راحتي مراقبت كرد همچنين در مورد پوشش اين نژاد بايد ذكر كنيم كه برس كشيدن ملايم براي آنها كافي است. همه اين موارد به همراه اندازه مينياتوري آنها ، اين نژاد را به گزينه اي مناسب براي فضاهاي كوچك آپارتماني تبديل مي كند.

سگ نژاد اسچيپركي

نژاد شيبا اينو

Shiba Inu

شيبا اينو سگي است كه به استقلال معروف است. اين سگ تقريبا ۱۰ كيلو است يعني يك نژاد با جسه متوسط ​​است كه به خوبي در داخل خانه به زندگي عادي مشغول مي شود و سگ سازگار با محيط كوچك است با اين حال ، شيبا به ورزش روزانه و مكرر نياز دارد پس لازم است كه زياد به آنها بي توجهي نكنيد شيبا اينو براي افرادي كه فعاليت هاي روزانه دارند از جمله كساني كه پياده روي هاي منظم دارند گزينه مناسبي است.

سگ نژاد شيبا اينو

نژاد شيتزو

Shih Tzu

شيتزو يكي از نژادهاي سگ فانتزي است كه وزنشان بين نر(۴-۷ك)ماده(۳-۶ك) و داراي موهاي بلند ابريشمي شكل هستند. اطلاعات دقيقي در خصوص اصل و نسب اين نژاد در دسترس نيست. البته اين نژاد براي اولين بار در تبت يافت شد و بعداً در چين تعداد بيشتري از آن مشاهده گرديد.

مدارك و نقاشي‌هاي بدست آمده از قرن ۱۶ ميلادي سگهاي كوچكي را نشان مي‌دهند كه شبيه به شير مي‌باشند. در قرن ۱۷ اين نژاد از موطن خود يعني تبت به پِكينگ برده و در آنجا پرورش يافت. اجداد او را نژادهاي لهاسا آپسو و پيكينيز تشكيل مي‌دهند. بعدها شيتزو سگ محبوب امپراتور چين گرديد و تا ساليان زيادي چيني‌ها از فروش يا هديه آن‌ها به غرب خودداري مي‌كردند اولين جفت از آن در سال ۱۹۳۰ به انگلستان وارد شد و در سال ۱۹۴۶ به ثبت رسيد.

شيتزو به اجتماعي بودن و داشتن شخصيت دوستانه مشهور است، زيرا آنها بامحبت و آرام هستند. شيتزو  ها سگ سازگار با محيط كوچك هستند. آنها با صاحبان ، غريبه ها ، حيوانات خانگي ديگر و حتي كودكان زير ۳ يا ۴ سال دوست مي شوند. اين سگ بسيار محبوب است و در سراسر دنيا پرورش داده مي شود و به طور كامل يك سگ آپارتماني شناخته مي شود.

سگ نژاد شيتزو

نژاد مال شي

Malshi

كراس شيتزو و مالتيز (معروف ترين كراس شيتزو)

سگ نژاد مال شي

نژاد شيتزو ترير

shih tzu terrier

شيتزو ترير يك نژاد اصيل است (ترير لقبي براي سگ‌هايي با جثه اي كوچك و پوزه اي كوتاه است) و بر خلاف تصور بسياري كه ترير را نژاد مي‌دانند كلمه ترير پسوندي براي اينگونه نژاد هاست.

سگ شيتزو ترير يكي از محبوب ترين كراس هاي شيتزو هست كه از ميكس شدن سگ شيتزو با سگ ترير به وجود مياد.

نژاد شيتزو ترير

نژاد شيپو

Shih-poo
كراس شيتزو و پودل

سگ نژاد شيپو

نژاد سيلكي ترير 

Silky Terrier

سيلكي ترير استراليايي (به انگليسي: Australian Silky Terrier)، نام يكي از نژادهاي سگ است كه خاستگاه آن به استراليا بازمي‌گردد. قد جنس نر سيلكي ترير استراليايي ۲۳–۲۶ سانتيمتر (۹–۱۰ اينچ) است .

يكي ديگر از سگهاي كوچك ولي با شخصيتي غول پيكر، سيلكي ترير يك سگ وفادار است كه به سرعت با صاحبان يا اعضاي خانه خود پيوند نزديك برقرار مي كند. او به راحتي در هر آپارتمان با اندازه كوچك خود سازگار مي شود، اگرچه پارس كردن او مي تواند يك مسئله باشد(البته آموزش هاي خاصي براي اين سگ وجود دارد). اين سگ ها پر از انرژي هستند ، بنابراين براي خوشحال ماندن در يك محيط آپارتماني به پياده روي روزانه نياز دارند.

سگ نژاد سيلكي ترير

نژاد توي فاكس ترير

Toy Fox Terrier

هوشمند و آسان براي آموزش است. آنها يك اسباب بازي هستند ، و حتي براي كوچكترين آپارتمان ها ، از نظر اندازه مناسب هستند. Toy Fox Terrier يك همراه عالي را ايجاد مي كند كه دوست دارد فرفري كند و نوازش كند. شخصيت در اينجا مهم است ، زيرا برخي از اسباب بازي هاي فاكس تريرس بيش از ديگران به ورزش بيشتري نياز دارند.

سگ نژاد توي فاكس ترير

نژاد يوركشاير ترير

Yorkshire Terrier

يورك شاير ترير (به انگليسي: YORKSHIRE TERRIER)از نژادهاي سگ‌هاي ترير است.اين سگ حيواني سرزنده و دوست داشتني است كه از هوش بالايي برخوردار است. سگ شكاري و نيرومندي مي‌باشد . براي آپارتمان نشينهايي كه مي توانند در روز حداقل يك ساعت به نظافت سگ اختصاص دهند مناسب مي‌باشد . از نظر ويژگي‌هاي ظاهري، داراي موهاي بلند ابريشمي مي‌باشند كه به رنگ آبي فولادي است و از نوك بيني تا انتهاي دم سگ را مي پوشاند. موها در قسمت سينه و سر و پاهاي سگ به رنگ طلايي سير ديده مي‌شود. گوش اين حيوان كوچك و به شكل V است كه تيز بوده، با موهاي خرمايي سير پوشيده شده‌است. وزن اين سگ‌ها تا حدود ۳ كيلوگرم مي‌رسد.

اين سگهاي سگ آپارتماني دوست داشتني كه معمولاً به عنوان يوركي شناخته مي شوند ، مي توانند حيوانات خانگي خوبي در آپارتمان باشند و يك سگ سازگار با محيط كوچك باشند. آنها كوچك هستند و به راحتي به زندگي در منازل عادت مي كنند. هر دوست و يا غريبه اي به خانه شما بيايد عاشق اين سگ مي شود چون كه اين نژاد بسيار با مزه و سر زنده است.

سگ نژاد يوركشاير ترير


برچسب:
امتیاز:
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1399/2/8 ساعت: 20 توسط:ramin2311 :

:: مطالب مشابه